Pleksi Vakum

Pleksi Vakum Ürünlerimiz

Bir pleksi vakum, pleksiglas akrilik levhalarda sıkı bir sızdırmazlık sağlayan bir vakumdur. Vakum, çeşitli parçalar oluşturmak için çeşitli basınçlarda uygulanabilir. Hazne, tek bir hazne üzerinde bir dizi parça oluşturmayı mümkün kılan değiştirilebilir sıkıştırma halkalarından yapılabilir. Bununla birlikte, metal halkalar, Pleksiglas(r) akrilik levhayı hızla soğutacaklarından, sıcaklık kontrollü olmamalıdır. Bazı durumlarda ahşap veya sert fenolik laminat sıkıştırma halkası kullanılabilir. Bu durumlarda, sert ahşap kontrplaklar, yumuşak ahşap kontrplaklardan daha iyi sonuçlar verme eğilimindedir. Alternatif olarak, metal flanş ve akrilik levha arasına boru şeklinde bir conta yerleştirilebilir. Boru şeklindeki conta, daha sıkı bir conta oluşturacak olan "O" halkasına uygulanırsa daha etkili olacaktır.

Pleksiglas(r) akrilik levha yavaşça geri çekilir

Pleksiglas(r) akrilik levha, ısıtıldığında yavaşça geri çekilme eğilimindedir. Bu özellik, istenen parçanın konturunun tüm sacın şeklinden farklı olduğu parçaların oluşturulması için idealdir. İşlem, ısıtılmış tabakanın bir vakum kabına çekilmesini içerir. Bu, tabakayı erkek kalıptan daha büyük bir kabarcığın içine çeker. Erkek form daha sonra Pleksiglas(r) akrilik levha balonun içindeki parçanın dış hatlarını yeniden üretir. Daha sonra, pleksiglas(r) levha ısındıkça, erkek formuna karşı yavaşça geri çekilmeye başlar.

İşlem sırasında pleksiglas(r) levha bükülür ve gerilir. Levhayı germek için gereken kuvvet elle veya hidrolik, hava veya mekanik basınçla sağlanabilir. İşlem "serbest şekillendirme" olarak bilinir ve mükemmel optik özelliklere sahip parçalar oluşturmak için hava basıncı farklarını ve pozitif basınçları kullanır.

Kural olarak, konturların doğru olduğundan emin olmak için Pleksiglas(r) akrilik levhanın yavaş ve homojen bir şekilde soğumasına izin verilmelidir. Çok sayıda imalatçı, soğutma sırasında şekillendirilmiş parçaları örtmek için battaniyeler veya başka yöntemler kullanır. Bu teknikler iyi çalışsa da, malzemenin aşırı ısınmasını önlemek önemlidir. Pleksiglas(r) akrilik levha eşit olmayan bir sıcaklığa ısıtılırsa, düz levha şekline geri dönme eğiliminde olacaktır.

Sayfa soğuduğunda, parçaları yerleştirme zamanı geldi. Genel olarak, panelleri kurmadan önce koruyucu bir film takmanız gerekir. Bu, akriliği çizilmeye karşı korur. Ardından, sayfayı düz bir yüzeye yatırın ve bir kesme çizgisi işaretleyin. Ardından, kesme kenarını çalışma yüzeyine sıkıştırın. Ardından, parçaları kesmek için bir puanlama bıçağı veya Dremel kullanın.

Pleksi Levha Sırtlara veya bölmelere karşı çizildiğinde bir mühür oluşturur

Bu vakumla şekillendirme işleminin arkasındaki prensipler oldukça basittir: Pleksiglas(r) akrilik levha, çıkıntılara veya bölmelere karşı çekilir ve sıkı bir sızdırmazlık oluşturur. Pleksiglas(r) tabakasındaki gerilim, basınç farklarını belirli bir noktaya sınırlar. Bu, çıkıntıların erkek ve dişi formu arasında yalnızca belirli bir miktarda hava basıncı farkı olabileceği anlamına gelir.

Seo Uyumlu Kodlama

Seo kriterlerine uygun olarak kodlanan wordpress temalarımız ile daha yüksek sıralama elde edin.

Güvenli Ödeme

Ödeme yaparken yönlendirileceğiniz ödeme sayfasında Banka kartı yada Kredi kartı ile 100% güvenli bir ortamda ödemenizi yapabilirsiniz.

Hızlı Teslimat

Tema siparişinizi tamamlamanızın hemen ardından dosyalarınız hesabınıza tanımlanmaktadır.